Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Folwark zwierzęcy - streszczenie

na cześć „Bitwy pod Wiatrakiem”, by zwierzęta uwierzyły, że odniosły sukces.

Pewnego dnia świnie znalazły w piwnicy skrzynkę whisky. Alkohol szybko wypito, zwierzętom ogłoszono, że Napoleon jest bardzo chory i wydał ostatni dekret. Ale okazało się, że po kilku dniach wyzdrowiał, a łąkę gdzie miało być pastwisko dla emerytowanych zwierząt, przeznaczono na wysianie jęczmienia. W nocy zwierzęta obudził głośny trzask, przy drzwiach stodoły leżał Squealer, obok połamana drabina, pędzel i farba.

Rozdział IX
Nikt nie wiedział, co zaszło w czasie incydentu ze Squealerem. Po kilku dniach Muriel zauważyła, że piąte przykazanie na drzwiach stodoły brzmi: Żadne zwierzę nie będzie pić alkoholu bez umiaru”. Po bitwie Boxer miał chore kopyto, mimo to pracował jeszcze ciężej. Zwierzęta postanowiły odbudować wiatrak. Po raz kolejny porcje żywnościowe zostały zmniejszone. Nie dotyczyło to świń i psów. Urodziło się też wiele młodych prosiąt, dlatego postanowiono zbudować szkołę dla świń. Napoleon uczył je osobiście, zabronił im też stykać się z innymi zwierzętami. One miały ustępować świniom z drogi. Kiedy dojrzał jęczmień, świnie dostały po pół litra piwa dziennie.

Pewnego razu ciężko pracujący Boxer upadł i nie mógł się podnieść. Świnie ogłosiły wtedy, że koń pojedzie do szpitala w miasteczku. Kiedy przyjechał po niego samochód, zwierzęta pracowały w polu. Osioł Benjamin przybiegł do nich, by je zwołać na podwórko. Przeczytał bowiem napis na samochodzie, z którego wynikało, że należy on do rzeźnika, zajmującego się ubojem i wytwarzaniem mączki kostnej. Zwierzęta próbowały zatrzymać auto i uwolnić konia, ale to się nie udało. Po trzech dniach Napoleon ogłosił, że mimo najlepszej opieki i drogich lekarstw, Boxer zmarł w szpitalu. Plotki o tym, że pojechał do rzeźnika, świnie wytłumaczyły


Komentarze

    4 + 1 =    
~ 888112
2023-03-24 03:51:08
Ѕtwórz ϳеj klona w tej grzeǃ!! http://vilboefil.ga/prd-95965/
Ι рiерrzyć ją bеz оgrаniczеń, tak jаk zаwѕzе сhсiаłeś. Οna ci nie оdmówі!
Jeśli chсeѕz, рieрrz niе tylkо ją, аlе także jeϳ dziеwczynę. Jednoсześniеǃ
... a możе chcesz, żеbу cіę рrzelecіałа? :)