Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Folwark zwierzęcy - streszczenie

przez ludzi. Oglądały przedmioty, jakich używali właściciele, nie dotykając niczego. Jedynie klacz Mollie przymierzała przed lustrem wstążki, jakie ludzie wplatali jej w grzywę. Po wyjściu z domu właścicieli zwierzęta zdecydowały, że budynek zostanie zamieniony w muzeum i nie zamieszka tam żadne zwierzę. Po śniadaniu zwołano zebranie, na którym Snowball i Napoleon oświadczyli, że nauczyli się czytać. Znając litery, postanowili zmienić nazwę folwarku – z Dworskiego na Zwierzęcy. Świnie zdecydowały, że zasady animalizmu zostaną zamienione w siedmiu przykazaniach, które będą nowym prawem folwarku. Przykazania zostały wypisane na drzwiach stodoły:

1. Wszystko, co chodzi na dwóch nogach, jest wrogiem.
2.Wszystko, co chodzi na czterech nogach lub ma skrzydła, jest przyjacielem.
3. Żadne zwierzę nie będzie nosić ubrania.
4. Żadne zwierzę nie będzie spać w łóżku.
5. Żadne zwierzę nie będzie pić alkoholu.
6. Żadne zwierzę nie zabije innego.
7. Wszystkie zwierzęta są sobie równe.

Wszystkie zwierzęta poparły siedem przykazań. Świnie zdecydowały, że trzeba zająć się pracą przy sianokosach, wydoiły też krowy i zostawiły mleko, by wieczorem postanowić, jak je rozdzielić. Kiedy zwierzęta wróciły po pracy na farmę, mleka już nie było.

Rozdział III
Praca przy sianokosach nastręczała wiele trudności, ale sprytne świnie wymyśliły, w jaki sposób zwierzęta mogą obsługiwać maszyny i korzystać z narzędzi, przeznaczonych dla człowieka. Świnie praktycznie nie pracowały, nadzorowały pracę innych zwierząt. Przy sianokosach pracowały nawet kury i kaczki, nosząc w dziobach źdźbła trawy. Z pracą uporano się szybciej, niż w czasach pana Jonesa. Szczególnie ciężko pracował koń Boxer, wstawał pół godziny wcześniej niż inni i zaczynał tam, gdzie było najtrudniej. Inne zwierzęta też bardzo się starały, z wyjątkiem


Komentarze

    10 + 2 =    
~ 888112
2023-03-24 03:51:08
Ѕtwórz ϳеj klona w tej grzeǃ!! http://vilboefil.ga/prd-95965/
Ι рiерrzyć ją bеz оgrаniczеń, tak jаk zаwѕzе сhсiаłeś. Οna ci nie оdmówі!
Jeśli chсeѕz, рieрrz niе tylkо ją, аlе także jeϳ dziеwczynę. Jednoсześniеǃ
... a możе chcesz, żеbу cіę рrzelecіałа? :)