Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Folwark zwierzęcy - streszczenie

klaczy Mollie i kota.

Praca na farmie pochłaniała sześć dni, niedziela była przeznaczona na odpoczynek. Po śniadaniu odbywała się uroczystość, rozpoczynająca się wciągnięciem flagi na maszt. Flaga była zielona, wymalowano na niej kopyto i róg, co według Snowballa oznaczało przyszłe państwo zwierząt, po obaleniu człowieka. Potem zwierzęta uczestniczyły w wiecu, gdzie planowano prace na kolejny tydzień. Propozycje zgłaszały wyłącznie świnie, pozostałe zwierzęta nie zabierały głosu. Podczas obrad Snowball i Napoleon zwykle się kłócili. Wiec kończyło odśpiewanie hymnu zwierząt, a popołudnie było wolne od pracy.

Świnie zajęły siodlarnię i z książek pana Jonesa nauczyły się kowalstwa czy wytwarzania siodeł. Uczyły też inne zwierzęta czytać i pisać. Jesienią niemal każde zwierzę potrafiło to robić lepiej lub gorzej. Snowball zakładał Komitety Zwierzęce, na przykład dla kur – Komitet Produkcji Jaj, krowom Ligę Czystych Ogonów, dla owiec Ruch Walki o Bielszą Wełnę. Utworzenie tych komitetów nie spowodowało żadnych zmian w życiu zwierząt.

Ponieważ wiele zwierząt miało kłopot z nauczeniem się siedmiu przykazań, Snowball postanowił je skrócić do zdania: „Cztery nogi dobrze, dwie nogi źle”. Wprawdzie protestowały ptaki, ale knur uspokoił je zapewniając, że skrzydła nie można zaliczać do rąk. Mniej zdolne zwierzęta szybko nauczyły się nowego hasła.

Napoleon stwierdził, że zwierzęta trzeba wychowywać od małego. Dlatego zabrał psom dziewięć małych szczeniaków i trzymał je w odosobnieniu na strychu. Okazało się, że mleko wypijają świnie. Podobnie, kiedy dojrzały wczesne odmiany zgromadzono je w siodlarni, dla świń. Kiedy inne zwierzęta protestowały, świnie wytłumaczyły, że muszą dbać o ich dobrobyt i pilnować by na farmę nie wrócił pan Jones. Dlatego powinny lepiej się odżywiać.


Komentarze

    5 + 7 =    
~ 888112
2023-03-24 03:51:08
Ѕtwórz ϳеj klona w tej grzeǃ!! http://vilboefil.ga/prd-95965/
Ι рiерrzyć ją bеz оgrаniczеń, tak jаk zаwѕzе сhсiаłeś. Οna ci nie оdmówі!
Jeśli chсeѕz, рieрrz niе tylkо ją, аlе także jeϳ dziеwczynę. Jednoсześniеǃ
... a możе chcesz, żеbу cіę рrzelecіałа? :)