Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Folwark zwierzęcy - streszczenie

również, że Snowball ma na Folwarku swoich agentów. Pewnego dnia pojawił się Napoleon, eskortowany przez psy. Kazał im otoczyć cztery tuczniki, które protestowały kiedyś przeciwko likwidacji wieców. Zastraszone tuczniki przyznały się do współpracy ze Snowballem i spiskowaniu by oddać folwark z powrotem ludziom. Psy przegryzły im gardła. Potem kury przyznały się, że bunt sprowokowany był przez Snowballa, a kolejne zwierzęta występowały, by wyznać swoje winy. Wszyscy winowajcy zostali zagryzieni przez psy. Zszokowane zwierzęta uciekły z miejsca egzekucji. Nie pamiętały, by jakieś zwierzę zabiło inne. Zebrały się przy wiatraku by zanucić Hymn zwierząt, ale przyszedł Squealer i poinformował je, że pieśń zostaje zakazana.

Rozdział VIII
Niedługo po egzekucji zwierzęta przypomniały sobie, że wśród przykazań był zakaz zabijania innych zwierząt. Odczytane przez nie przykazanie brzmiało jednak: „Nigdy żadne zwierzę nie zabije innego bez powodu”. Po miesiącach ciężkiej pracy ukończono wreszcie wiatrak Był solidny i trwały. Zwierzętom wydawało się, że pracują tak ciężko i długo, jak w czasach, kiedy rządził nimi pan Jones. Jednak Squealer co tydzień odczytywał dane, świadczące, że produkcja żywności znacznie wzrosła.

Napoleon coraz rzadziej ukazywał się zwierzętom, nadano mu też tytuł „Nasz Przywódca, Towarzysz Napoleon”. Przywódca folwarku rozpoczął negocjacje w sprawie sprzedaży drewna, by kupić mechanizm wiatraka. Rozmowy toczyły się z właścicielami sąsiednich farm. Po transakcji okazało się, że zwierzęta oszukano, pieniądze są fałszywe. Potem nastąpił atak na folwark. Napadnięci schowali się w budynkach gospodarskich a wtedy ludzie wysadzili wiatrak w powietrze. Wtedy zwierzęta zaatakowały i pokonały napastników, były jednak u kresu sił. Świnie zorganizowały dwudniowe uroczystości


Komentarze

    7 + 7 =    
~ 888112
2023-03-24 03:51:08
Ѕtwórz ϳеj klona w tej grzeǃ!! http://vilboefil.ga/prd-95965/
Ι рiерrzyć ją bеz оgrаniczеń, tak jаk zаwѕzе сhсiаłeś. Οna ci nie оdmówі!
Jeśli chсeѕz, рieрrz niе tylkо ją, аlе także jeϳ dziеwczynę. Jednoсześniеǃ
... a możе chcesz, żеbу cіę рrzelecіałа? :)